Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Szczegóły ogłoszenia

australian-shepherd-3237735__480

Jak wychować młodego pieska?

Jak przyzwoicie wychować małego czworonoga, jaki jest nowym członkiem rodziny? Zasad jest parę. Z całą pewnością nie wolno psa rozpuścić. Fakt, iż jest małym słodkim zwierzęciem, zaś jego spojrzenie potrafi zmiękczyć nawet w największym stopniu zatwardziałego człowieka, nie może wpływać na proces ustalania zasad. Trzeba być rygorystycznym i pełnym konsekwencji. Jeżeli rodzina uznaje, iż pies nie może spać w łóżku żadnego z członków rodziny, to nie wolno czynić wyjątków od tego postanowienia. Ani w owym czasie, gdy jest komuś smutno, ani w owym czasie, gdy piesek jest przemoczony po spacerze ani przenigdy.

Jeden przejaw niekonsekwencji niezwykle poważnie zaważy na całym procesie wychowania. Oprócz tego już od pierwszych miesięcy życia pieska należy przeprowadzać lekką tresurę - zobacz na piłki dla psa sklep, żeby odkryć interesujące akcesoria. Warto poświęcić parę godzin w tygodniu na naukę szczeniaka fundamentalnych komend, takich jak: siad, waruj, zostaw, zostań. Jeśli mamy ambicje, żeby piesek potrafił więcej rzeczy, to należałoby skorzystać z usług profesjonalisty. Szkółka dla czworonogów jest również wybitnie należytym rozwiązaniem, bowiem tam szczeniak nauczy się lekceważyć biegające wokół inne psy.

Oprócz tego koniecznie wprowadźmy zakaz gryzienia czegokolwiek. Jeżeli pozwolimy na szarpać starego bambosza, pies ekspresowo zakoduje sobie, iż cieszymy się na widok rozgryzionego buta, co z nieraz przyprawi nas o nerwicę. Tresura psa to wbrew powszechnej opinii niezwykle satysfakcjonujące zajęcie. Rzecz jasna potrzebuje cierpliwości od osoby, jaka podejmie się nauczania.

Efekty są jednakże idealną zapłatą za tę ciężką pracę. Zacznijmy od uświadomienia sobie, iż wszelkie działania mające na celu nauczenia czegokolwiek naszego czworonoga są czynione dla jego korzystna. W końcu pies odpowiednio wychowany nie powoduje kłopotów, nie dochodzi w związku z tym do nadmiernego zdenerwowania właściciela (a tym samym do smutku czworonoga).

Poza tym, jeśli tresura obejmuje nad wyraz niesztampowe triki, przyniesie w rezultacie radość właściciela i zadowolenie pieska, który będzie miał świadomość, że sprawia radość swemu panu.

Lokalizacja

Informacje kontaktowe

Author Info

Amadent

Member since 3 lata ago
  • ogloszenia@ama-dent.pl
View Profile

Contact Listings Owner Form

Lokalizacja

Zadaj pytanie

Sprzedawca

Amadent

Member since 3 lata ago
  • ogloszenia@ama-dent.pl
View Profile

Zarządzaj ogłoszeniem

Don't have an account? Sign up