Szczegóły ogłoszenia

architect-791707__480

Konglomerat czy też kompozyt zamiast naturalnego blatu kamiennego – czy ma to sens?

Osoby, które pragnęłyby posiadać w kuchni blaty z naturalnego kamienia, jednakowoż ich możliwości pieniężne są ograniczone, mogą zdecydować się na blaty z konglomeratu. Jest to surowiec ukończony ze zmielonego granitu lub ewentualnie marmuru. Zawiera również żywicę oraz barwniki. Ich największą walorem jest łatwość w utrzymaniu czystości. Przypominają one naturalny kamień, są niemniej jednak o wiele bardziej podatne na zarysowania i lżejsze od ich normalnych odpowiedników. Porysowany blat wolno jednak oszlifować, co poprawi jego stylistykę. Konglomerat jest też ciepły w dotyku.

Doceni to wielu kontrahentów, którzy nie przepadają za lodowatymi powierzchniami. Blaty z konglomeratu wykonanego z startego marmuru wypada impregnować, jednak nawet mimo jego użytkowania, powierzchnie takie z od czasu do czasu tracą blask. Ze względów estetycznych watro więc zrezygnować z tego surowca na korzyść granitu. Na tego rodzaju produkty z uwagi na wysoką cenę decydują się też osoby pragnące mieć w kuchni blaty o grubości większej niż dziesięć centymetrów. Kompozyt to połączenie minerałów, pigmentów oraz łącznika.

Jest on bezproblemowy w obróbce oraz występuje na rynku w szerokiej palecie barw - wypróbuj blaty kamienne. Jego bazę stanowią płyty mdf bądź też laminowane. Nanosi się na nie warstwę rozmaitej grubości kompozytu. Ich istotną zaletą jest fakt, że nie dostrzega się spoin wykonywanych w trakcie łączenia płyt. Konsumenci chwalą jego estetykę nawet po paru latach użytkowania.

Sporą zaleta jest także fakt, iż nie wymaga on żadnej konserwacji. Jednakowo jak kamień, będzie to surowiec odporny na uderzenia, plamy, wilgoć i temperaturę. Blaty kompozytowe mają też jeszcze jedną wspólną cechę z naturalnymi odpowiednikami. Jest nią wysoka cena.
Biorąc pod uwagę wykorzystanie w kompozycie wyłącznie rozkruszonych minerałów oraz prostych akcesoriów, wolno by się zastanowić czy nie warto zrezygnować z nich na korzyść kamiennych odpowiedników. Ceny szykownych artykułów kompozytowych są w stanie wynosić nawet ponad tysiąc pięćset złotych. W podobnej cenie można zamówić już granitowy odpowiednik.

Lokalizacja

Informacje kontaktowe

Adres
Kielecka 5, 26-026 Morawica, Polska
Telefon
Kod
26-026

Author Info

Amadent

Amadent

Member since 7 miesięcy ago
  • ogloszenia@ama-dent.pl
View Profile

Contact Listings Owner Form

Lokalizacja

Zadaj pytanie

Sprzedawca

Amadent

Amadent

Member since 7 miesięcy ago
  • ogloszenia@ama-dent.pl
View Profile

Zarządzaj ogłoszeniem

Don't have an account? Sign up