Szczegóły ogłoszenia

jackhammer-91101__480

Kostka brukowa w ogrodzie – sprawdź wykorzystanie

Wiosna to dobry czas, żeby zabierać się powoli do prac na działkach oraz w ogródkach, także tych koło domu. Wszystko budzi się do życia oraz więc trzeba postarać się uporządkować to co zostało po długiej w tym roku zimie. W ogrodach pozostało na pewno jeszcze dużo liści, jakie wypada by było zgrabić i sprzątnąć.

Należałoby także zająć się formowaniem grządek na ten rok. Należałoby to robić z finezją i ułożonym uprzednio planem, by stworzona przez nas działka i ogród wyglądały najzwyczajniej w świecie ładnie. Przyzwoiciej nie zabierać się za nazbyt ciekawe ułożenie, bo może sprawić nam to dużo kłopotu, jednakże jeżeli mamy nieco za mnóstwo czasu oraz za wiele pomysłów, oraz taka koncepcja nie jest zła. Z początku maja pogoda prawdopodobnie będzie dopisywała, w takim razie najporządniej zabierać się za to już dzisiaj - głównie za formowanie grządek.

Tylko jak to zrobić, kiedy od czasu do czasu po prostu brak pomysłów oraz czasu, aby za każdym wspólnie oczyścić ścieżki, na których tak błyskawicznie rosną chwasty (męczarnia działkowca)? Najlepszym pomysłem jest ułożenie na nich kostki brukowej, a jest jej wiele typów, kolorów i wolno wybrać wiele ciekawych koncepcji. Kostka brukowa daje dużo możliwości, co potwierdza rakowiecki.com.pl. Dzięki użyciu wielu barw takiej kostki wolno ułożyć na ścieżkach i wjeździe dla auta niesamowite wzory, które pomogą naszemu ogrodowi wyglądać w samej rzeczy fantastycznie.

Jakim sposobem się jednakże zabrać za układanie takiej kostki, jeśli nie jesteśmy fachowcami w tej dziedzinie? Mimo wszystko to nie jest jakoś szczególnie zawikłane. Na początku trzeba wyprofilować teren, aby był on w miarę równy. Następnie trzeba wyrównać nawierzchnię, na jakiej ułożymy kostki brukowe. Powinna to być warstwa nośna - mieszanka piasku oraz żwiru o grubości ok. 10-50 cm, która uczyni, iż woda nie wsiąknie w miejsca między kostkami i zapewni nie zapadanie się poszczególnych elementów.
Tworząc kostkę nie należy ściśle jej do siebie przyciskać, żeby można było chociaż wyrównać linie bruku podczas jej układania. Po ułożeniu kostki należy obsypać ją grubo piaskiem, by ten mógł wejść w szczeliny między szczególnymi elementami oraz szczelnie je wypełnić wywołując nieprzesuwanie się ich.

Lokalizacja

Informacje kontaktowe

Adres
Rokicińska 474, 92-602 Łódź, Polska
Telefon

Author Info

Amadent

Amadent

Member since 7 miesięcy ago
  • ogloszenia@ama-dent.pl
View Profile

Contact Listings Owner Form

Lokalizacja

Zadaj pytanie

Sprzedawca

Amadent

Amadent

Member since 7 miesięcy ago
  • ogloszenia@ama-dent.pl
View Profile

Zarządzaj ogłoszeniem

Don't have an account? Sign up