Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Szczegóły ogłoszenia

fork-lift-truck-1430377_960_720

Paleciaki – na jakie sprawy należy zwrócić uwagę podczas wyboru

Właściwe zorganizowanie pracy ma magazynach ma bardzo duże znaczenie dla jej wydajności, efektywności i bezpieczeństwa. Niezwykle przydatne w tym jest między innymi nowoczesne wyposażenie, jakie tą pracę znacząco ułatwi. Jednym z najważniejszych urządzeń pracujących na takich magazynach są obecnie wózki paletowe, czyli urządzenia do przewożenia palet z zawartością. Zasada działania paleciaków nie jest skomplikowana. Przy pomocy podnośnika i specjalnych wideł paletę się unosi do góry, i można ją wtedy wygodnie przestawić w inne miejsce. Nawet przy ręcznych urządzeniach nie potrzeba do tego specjalnie dużo siły, a przy wersjach elektrycznych praktycznie nic nie będzie do zrobienia. Tego typu wózki paletowe są naprawdę przydatne i pomocne, pasuje jednak przy ich wyborze zwrócić swoją uwagę na kilka kwestii.

Po pierwsze trzeba się dobrze zastanowić, gdzie one będą używane i jak dużo tam będzie dostępnego miejsca. Paleciaki mogą się bowiem różnić długością wideł i szerokością, a to ma bardzo duże znaczenie dla sprawnej pracy. Lecz warto wziąć pod uwagę także inne parametry, a tych będzie parę do sprawdzenia. Przeciętne wózki do palet posiadają udźwig który się mieści w przedziale od dwóch do trzech ton. Jeśli tego udźwigu potrzeba będzie więcej, to na pewno się znajdzie takie modele w sprzedaży, lecz liczyć się trzeba z dużo wyższą ceną. Następną sprawą, na którą należy zwrócić swoją uwagę, jest wspomniana już długości wideł i gabaryty. Ręczne wózki są bardziej kompaktowe i zwarte, z tego też powodu są polecane do węższych przestrzeni. Jeżeli miejsca będzie więcej, to można pomyśleć o jakimś modelu elektrycznym, zwłaszcza że mocno może on przyspieszyć pracę z uwagi na to, że nie ma potrzeby pchania go. Lepsze modele są wyposażone w specjalne zawory przeciążeniowe, jakie nie pozwolą podnieść większego ładunku niż dopuszczalny. Niezwykle istotnym podzespołem są koła, tu jest przede wszystkim do wyboru vulkollan, duma, nylon i poliuretan, każdy wymieniony materiał dysponuje innymi właściwościami.

+Tekst Sponsorowany+

Lokalizacja

Informacje kontaktowe

Adres
Ełcka 98, 19-200 Grajewo, Grajewo County, Polska
Telefon

Author Info

Amadent

Member since 4 lata ago
  • zapleczaseo@seosklep24.pl
View Profile

Contact Listings Owner Form

Lokalizacja

Zadaj pytanie

Sprzedawca

Amadent

Member since 4 lata ago
  • zapleczaseo@seosklep24.pl
View Profile

Zarządzaj ogłoszeniem

Don't have an account? Sign up